כרמל בוגרים

בגילאי 23-28 על הרצף האוטיסטי.

תוכנית הכשרה מקיפה לחיים עצמאיים, בה צעירים בגילים 23-28 על הרצף האוטיסטי, גרים עם שותפים בדירות בקהילה ומקבלים לווי פרטני וקבוצתי המכשיר אותם לנהל את כל תחומי החיים באופן עצמאי. במשך שנתיים עד שלוש במכינה,  המשתתפים מגבשים תפיסות ומפתחים יכולות המקדמות אותם לחיים עצמאיים בקהילה. 

קבוצה, תוכנית אישית, שגרת חיים

משתתפות ומשתתפי התוכנית מנהלים את שגרת חייהם בדירה באופן עצמאי יחד עם שותפים. כל שבוע מתקיימות שיחות דירה וסדנאות קבוצתיות המחזקות מיומנויות, תפיסות ועמדות המקדמות ניהול חיים עצמאיים בקהילה. קבוצת השווים תורמת לבניית מסוגלות אישית, גיבוש זהות בסביבה תומכת ושיפור מיומנויות חברתיות. המשתתפים אחראים להפיק אירועים קבוצתיים, כגון חגים, בילויים משותפים וטיולים. כל משתתף בונה בשיתוף הצוות תכנית אישית על פי רצונותיו האישיים. התוכנית דינמית וכוללת מטרות ויעדים מדידים ופעולות להשגתם. לכל משתתף/ת יש שיחה אישית לפחות פעם בשבוע עם המדריך/ה והדרכה ולווי בפעילויות שונות להשגת מטרותיו. משתתפי המכינה לומדים לממש את זכויותיהם. בכל בוקר המשתתפים מתארגנים באופן עצמאי ויוצאים ללימודים, לעבודה או למרכז הכשרה תעסוקתית. עם חזרתם לדירה, הצעירים מנהלים שגרת חיים הכוללת מטלות כמו קניות, בישול, ניקיון, כביסה, ניהול הפנאי ופתרון קונפליקטים שעולים בחיים המשותפים.

צוות

משתתפי המכינה מלווים ע"י צוות רב מקצועי, הכולל את מנהלת המכינה, מדריכות ומדריכים, עו"ס, מרפאה בעיסוק, אחות, תזונאית ופסיכולוג שיקומי. מאחורי צוות זה עומדת מערכת תומכת של אנשי מקצוע עם ניסיון חינוכי ושיקומי רב.

מיקום 

חיפה

מכינות נוספות

דילוג לתוכן