מעטפת שירות לאומי

המתנדבות והמתנדבים לשירות לאומי מחויבים לקבל הכשרה קבוצתית בנוסף ללווי הפרטני. הכשרה זו מתקיימת בתדירות של יום בשבועיים ומועברת על-ידי רכזות שירות לאומי של עמותת כוונים, בשתי קבוצות.

המתנדבות והמתנדבים לשירות לאומי מחויבים לקבל הכשרה קבוצתית בנוסף ללווי הפרטני. הכשרה זו מתקיימת בתדירות של יום בשבועיים ומועברת על-ידי רכזות שירות לאומי של עמותת כוונים, בשתי קבוצות. קבוצה אחת במכינת כנפיים, עבור מתנדבות ומתנדבים עם מוגבלויות פיזיות, או חושיות או תסמונות נדירות. קבוצה שנייה מיועדת למתנדבים כבדי שמיעה וחרשים מכל הארץ. שתי הקבוצות מופעלות בשותפות עם עמותת שלומית. המפגש הקבוצתי מאפשר לקיים סדנאות הכשרה, היוועצות עמיתים ובירור משותף של ההתנסות בשירות הלאומי ולהפוך אותה ל"מעבדה תעסוקתית" לקראת השתלבות עתידית בשוק העבודה. עמותת כוונים היא מומחית תוכן להכשרה ולווי של צעירים עם מוגבלויות במסגרת השירות הלאומי.

מטרות המעטפת:

  1. הקניית ידע ומיומנויות הדרושות לפיתוח קריירה, תוך שימוש במודל I-PRO.
  2. פיתוח וטיפוח מיומנויות הדרושות להשתלבות מוצלחת בשוק העבודה ("כישורי חיים")
  3. גיבוש קבוצת שווים התומכת בתהליך ומהווה סביבה בטוחה לעיבוד חוויות ההתנדבות ולמידה מהן.
  4. חיזוק תחושת הגאווה כמתנדבים ונותני שירות התורמים ומועילים לחברה.

דרכי פעולה:

מפגשי המעטפת מגוונים מאוד מבחינת התכנים ודרכי העברתם, תוך דגש על למידה התנסותית חווייתית והשתתפות פעילה של מתנדבי השירות הלאומי. הסדנאות עוסקות בתחומים רבים החשובים להצלחה בשירות ולהתפתחות אישית, בהתאם לדרישות הרשות הלאומית לשירות לאומי ותוך התאמות ייחודיות הנדרשות לכל אחת מהקבוצות. בין הנושאים הנלמדים ונידונים במפגשים ניתן למצוא למשל: תקשורת במקום השירות, ניהול כלכלי, פתרון קונפליקטים, הכנה לעולם העבודה, זכויות ועוד.

תכניות נוספות

תוכנית המלווה את תהליך המעבר למגורים עצמאיים של אנשים עם מוגבלויות, הגרים בבית הוריהם או במסגרות חוץ-ביתיות ומעוניינים לחיות באופן עצמאי בקהילה. התוכנית מסייעת גם לאנשים אשר כבר גרים בקהילה אך מרגישים צורך בהתערבות מקצועית, ליווי, תיווך והכוונה.
ליווי צעירים וצעירות כבדי שמיעה וחרשים במסלול ההתנדבותי לקראת שירות משמעותי בצה"ל
המועדונית היא מקום מפגש חברתי, בו נערות ונערים רוכשים ומשפרים מיומנויות חברתיות וכישורי חיים. הפעילות במועדונית מעודדת לקיחת אחריות ועצמאות ותורמת ליכולות ניהול עצמי.
משתתפים הנכונים לאתגר ספורטיבי, צוות מחויב של מתנדבים ומגוון רחב של סוגי אופניים יוצרים יחד את מועדון רכיבת האופניים של כוונים.
מרכז הכשרה תעסוקתית בחיפה הנותן מענה לכל מכינות כוונים בחיפה (כרמל צעירים, בוגרים, אל-מוסתקבל וכו"ח).
מרכז הכשרה תעסוקתי- שיקומי מוגן, אשר הוקם בשיתוף פעולה עם עמותת כוכב הצפון.
דילוג לתוכן