כו"ח הנוער

המועדונית היא מקום מפגש חברתי, בו נערות ונערים רוכשים ומשפרים מיומנויות חברתיות וכישורי חיים. הפעילות במועדונית מעודדת לקיחת אחריות ועצמאות ותורמת ליכולות ניהול עצמי.

מטרות התוכנית:

  1. יצירת מפגש חברתי-חינוכי עבור בני נוער כבדי שמיעה וחרשים, המחנך ללקיחת אחריות וחיים עצמאיים.
  2. חיזוק הכישורים החברתיים של בני נוער כבדי שמיעה וחרשים.

דרכי פעולה:

תכנית רב-שנתית לפי קבוצות הגיל השונות, חוגים מגוונים המותאמים לצרכי המשתתפים, פעילויות עם תנועת הצופים, ימי שיא, טיולים בחופשים ומחנה קיץ בסוף השנה.

הפעילות מתקיימת בבית הספר ובשיתוף פעולה מלא אתו, אך הינה באחריות והפעלה של כוונים. התוכנית ממומנת ומפוקחת על-ידי משרד הרווחה והביטחון החברתי – מנהלת המוגבלויות.

תכניות נוספות

תוכנית המלווה את תהליך המעבר למגורים עצמאיים של אנשים עם מוגבלויות, הגרים בבית הוריהם או במסגרות חוץ-ביתיות ומעוניינים לחיות באופן עצמאי בקהילה. התוכנית מסייעת גם לאנשים אשר כבר גרים בקהילה אך מרגישים צורך בהתערבות מקצועית, ליווי, תיווך והכוונה.
ליווי צעירים וצעירות כבדי שמיעה וחרשים במסלול ההתנדבותי לקראת שירות משמעותי בצה"ל
משתתפים הנכונים לאתגר ספורטיבי, צוות מחויב של מתנדבים ומגוון רחב של סוגי אופניים יוצרים יחד את מועדון רכיבת האופניים של כוונים.
מרכז הכשרה תעסוקתית בחיפה הנותן מענה לכל מכינות כוונים בחיפה (כרמל צעירים, בוגרים, אל-מוסתקבל וכו"ח).
המתנדבות והמתנדבים לשירות לאומי מחויבים לקבל הכשרה קבוצתית בנוסף ללווי הפרטני. הכשרה זו מתקיימת בתדירות של יום בשבועיים ומועברת על-ידי רכזות שירות לאומי של עמותת כוונים, בשתי קבוצות.
מרכז הכשרה תעסוקתי- שיקומי מוגן, אשר הוקם בשיתוף פעולה עם עמותת כוכב הצפון.
דילוג לתוכן