כו"ח במדים

ליווי צעירים וצעירות כבדי שמיעה וחרשים במסלול ההתנדבותי לקראת שירות משמעותי בצה"ל

התוכנית מיועדת לבני נוער וצעירים בגילאי 16-26, כבדי שמיעה וחירשים, פועלת בכל רחבי הארץ וממומנת על-ידי משרד הרווחה והביטחון החברתי – מנהלת המוגבלויות.

מטרת התוכנית:

שילוב צעירות וצעירים כבדי שמיעה וחרשים בשירות משמעותי בצבא.

דרכי פעולה:
ליווי פרטני וקבוצתי החל משלבי ההכנה לגיוס בתיכון, דרך כל שלבי הגיוס והחיול, החל בתהליך אישור ההתנדבות, הצו הראשון, מציאת שיבוץ, ועד להשתלבות ביחידה. הלווי ממשיך לאורך כל השירות הצבאי על-מנת להבטיח שירות משמעותי בתפקידים מותאמים וביחידות מגוונות. הלווי נעשה בהתאם לרצונות וליכולות של כל מתנדב/ת, תוך שיתוף פעולה מלא.

תכניות נוספות

תוכנית המלווה את תהליך המעבר למגורים עצמאיים של אנשים עם מוגבלויות, הגרים בבית הוריהם או במסגרות חוץ-ביתיות ומעוניינים לחיות באופן עצמאי בקהילה. התוכנית מסייעת גם לאנשים אשר כבר גרים בקהילה אך מרגישים צורך בהתערבות מקצועית, ליווי, תיווך והכוונה.
המועדונית היא מקום מפגש חברתי, בו נערות ונערים רוכשים ומשפרים מיומנויות חברתיות וכישורי חיים. הפעילות במועדונית מעודדת לקיחת אחריות ועצמאות ותורמת ליכולות ניהול עצמי.
משתתפים הנכונים לאתגר ספורטיבי, צוות מחויב של מתנדבים ומגוון רחב של סוגי אופניים יוצרים יחד את מועדון רכיבת האופניים של כוונים.
מרכז הכשרה תעסוקתית בחיפה הנותן מענה לכל מכינות כוונים בחיפה (כרמל צעירים, בוגרים, אל-מוסתקבל וכו"ח).
המתנדבות והמתנדבים לשירות לאומי מחויבים לקבל הכשרה קבוצתית בנוסף ללווי הפרטני. הכשרה זו מתקיימת בתדירות של יום בשבועיים ומועברת על-ידי רכזות שירות לאומי של עמותת כוונים, בשתי קבוצות.
מרכז הכשרה תעסוקתי- שיקומי מוגן, אשר הוקם בשיתוף פעולה עם עמותת כוכב הצפון.
דילוג לתוכן