אזימוט

מרכז הכשרה תעסוקתית בחיפה הנותן מענה לכל מכינות כוונים בחיפה (כרמל צעירים, בוגרים, אל-מוסתקבל וכו"ח).

מרכז הכשרה תעסוקתית בחיפה הנותן מענה לכל מכינות כוונים בחיפה (כרמל צעירים, בוגרים, אל-מוסתקבל וכו"ח). בשעות הערב מתקיימות במרכז סדנאות חברתיות של מכינות כוונים, ישיבות צוות ושיחות אישיות עם משתתפים.

מטרות המרכז:

הכשרת צעירים עם מוגבלות להשתלבות מיטבית בתעסוקה בשוק החופשי.

דרכי פעולה:

  • סדנאות הכשרה לשוק העבודה, כגון: הצגה עצמית, כיצד ואם נכון להציג את המגבלה, סימולציות לראיון עבודה, בחירת מקצוע, מוטיבציה לעבודה, התמדה, ניהול זמן, כישורי מחשב ועוד.
    למידה פעילה ב"גינת חשבשבת"- הגינה הקהילתית בנווה שאנן, התנסות מעשית וחווייתית במגוון נושאים אקולוגיים.
  • התנדבות בעמותת "נותנים באהבה" – אריזת סלי מזון לנזקקים. מעבר לתרומה לקהילה, דרך ההתנדבות המשתתפים מתרגלים ומשפרים מיומנויות הנדרשות לשוק העבודה, כגון: יזמה ועצמאות, הגעה ועמידה בזמנים, התמדה, אחריות וכד'.
  • לווי פרטני של רכזת התעסוקה, המתחיל בזיהוי חוזקות ויכולות, בחירת אפשרויות תעסוקה התואמות לרצונות וליכולות של המשתתף, כתיבת קו"ח, סימולציות לקראת ראיונות עבודה ולווי במהלכם, המשך הלווי גם לאחר הקבלה לעבודה לחיזוק הקשר עם המעסיק ובמידת הצורך מתן כלים לשילוב מיטבי למעסיק. הלווי הפרטני לעולם התעסוקה כולל גם לווי בתחום ההשכלה.

תכניות נוספות

תוכנית המלווה את תהליך המעבר למגורים עצמאיים של אנשים עם מוגבלויות, הגרים בבית הוריהם או במסגרות חוץ-ביתיות ומעוניינים לחיות באופן עצמאי בקהילה. התוכנית מסייעת גם לאנשים אשר כבר גרים בקהילה אך מרגישים צורך בהתערבות מקצועית, ליווי, תיווך והכוונה.
ליווי צעירים וצעירות כבדי שמיעה וחרשים במסלול ההתנדבותי לקראת שירות משמעותי בצה"ל
המועדונית היא מקום מפגש חברתי, בו נערות ונערים רוכשים ומשפרים מיומנויות חברתיות וכישורי חיים. הפעילות במועדונית מעודדת לקיחת אחריות ועצמאות ותורמת ליכולות ניהול עצמי.
משתתפים הנכונים לאתגר ספורטיבי, צוות מחויב של מתנדבים ומגוון רחב של סוגי אופניים יוצרים יחד את מועדון רכיבת האופניים של כוונים.
המתנדבות והמתנדבים לשירות לאומי מחויבים לקבל הכשרה קבוצתית בנוסף ללווי הפרטני. הכשרה זו מתקיימת בתדירות של יום בשבועיים ומועברת על-ידי רכזות שירות לאומי של עמותת כוונים, בשתי קבוצות.
מרכז הכשרה תעסוקתי- שיקומי מוגן, אשר הוקם בשיתוף פעולה עם עמותת כוכב הצפון.
דילוג לתוכן