התנדבות אצלנו

אז מה זה אומר להתנדב אצלנו?

בכוונים כ-70 מתנדבים ממגוון רחב של תחומים, גילאים, ורקעים שונים, מהארץ ומחו"ל, שלכולם חשובה פעילות העמותה והעזרה לחניכים בדרכם לעצמאות.

הקשר הבין אישי עם המתנדבים יוצר הרגשת שייכות דו-כוונית ומעצים הן את החניך והקשר שלו עם הקהילה, והן את המתנדב שמרגיש כחלק משינוי חברתי שמובא לידי ביטוי בצורה מיידית בשטח.

המתנדבים מצליחים לרוב להגיע לרמות עומק משמעותיות שבלעדיהם תהליך השילוב בקהילה והיציאה לעצמאות לא היו מתקיימים בצורה כה מוצלחת.

בין השאר ישנם שיתופי פעולה מרגשים עם ארגוני מתנדבים. בשנים האחרונות עובדת העמותה עם תנועת הצופים ששולחת מתנדבי שנת שירות (ש"שים) המשולבים בתוכניות השונות של העמותה ועוזרים לחניכים ולמדריכים. קומונת הש"שים ממוקמת כיום בחיפה ומהווה הצלחה גדולה.

כמו כן ארגון "אות הכפרה" מגרמניה מלווה את העמותה מאז הקמתה ושולח 2 מתנדבות בשנה כבר 14 שנה. ארגונים נוספים מחו"ל גם כן שולחים מתנדבים מאירופה, קוריאה, ארה"ב ועוד. כיף לראות את מתנדבי העבר חוזרים לבקר ואף נפגשים עם חניכים שסיימו את התוכנית בטיולים בחו"ל.

חברות ומפעלים גם כן משתפים פעולה ומארגנים מתנדבים לאירועים מיוחדים שבחלקם אף הפכו למסורת שנתית. פעולות אלה מעלות את החשיבות, והמודעות, של ההתנדבות בחברה הישראלית.

ראוי לציין את תמיכתה המתמשכת (מעל עשור) של חברת קימברלי-קלארק שלקחו חסות על אירועי ראש השנה ושולחים מתנדבים גם לאירועים אחרים במשך השנה.

ארגונים חברתיים כמו מועדון סורופטמיסט נהריה, רוטרי עמיתים נהריה ורוטרי נהריה משתלבים בהתנדבויות המגוונות ותורמים במעורבות ושילוב החניכים בחברה.

הועד המנהל של העמותה פועל אף הוא בהתנדבות למתן עזרות והכוונה לצוות ומונה אנשים מתחומי מקצוע שונים.

בואו להתנדב ולהתעצם בכל יום מחדש איתנו ועם החניכים:

מתנדבי חוג האופניים

לעמותת כוונים חוג אופניים שפועל פעמיים בשבוע וכן עורך 4 אירועי אופניים שנתיים. החוג כולל אופני סינגל, אופני טנדם, אופני יד ושכיבה ואופניים ייחודיות וייעודיות נוספות. המתנדבים מלווים את החניכים בחוג ברכיבה, ואף רוכבים איתם ומלווים אותם באופני הטנדם.

נהגים

עזרה בהסעות החניכים בשעות הבוקר והצהרים המאוחרות מהבתים שלהם בנהריה אל מקומות התעסוקה/שירות לאומי שלהם. כמו כן ישנם נהגים המתנדבים להסעות בזמני פעילויות מיוחדות במשך השנה (אירועים מיוחדים, טיולים שנתיים ועוד).

לימודים

עזרה בלימודים של החניכים בהשלמת בגרויות, לימודי שפה זרה, לימודי תוכנה וקורסים שונים.

בישול

מתנדבים שמגיעים לדירות החניכים ועוזרים להם, ומלמדים אותם, לבשל ולהכין ארוחות לעצמם וגם לאירוח חברים ומשפחה.

הפעלות העשרה והרצאות

עזרה בהסעות החניכים בשעות הבוקר והצהרים המאוחרות מהבתים שלהם בנהריה אל מקומות התעסוקה/שירות לאומי שלהם. כמו כן ישנם נהגים המתנדבים להסעות בזמני פעילויות מיוחדות במשך השנה (אירועים מיוחדים, טיולים שנתיים ועוד).

עזרה לצוות

עוזרים במגוון תחומים – אדמניסטרציה, ספרייה, אירועים מיוחדים ועוד. *מתורגמנים ומורים לעברית: עוזרים בעיקר למתנדבים שמגיעים מחו"ל. *מתנדבי אחזקה: עזרה מקצועית בתחזוקת הדירות בהן מתגוררים החניכים, בין השאר בגינון, צביעה, תיקונים קטנים בבית, תיקונים מכניים של כסאות גלגלים.

למעונינים להתנדב, ניתן לפנות למנהלת קשרי הקהילה, איריס ברבי: iris@kvn.org.il, 04-9917444.

סגירת תפריט