מכינת כנפיים לכבדי שמיעה וחרשים

על התוכנית:

המכינה לכבדי שמיעה וחרשים ממוקמת בחיפה קרוב לאוניברסיטה והטכניון. 
התכנית בנויה באופן כזה שכל משתתף יכול לבחור את המסלול המתאים לו. 

1. שירות לאומי או צבאי. 
2. לימודים אקדמאיים או מקצועיים.
3. תעסוקה 

שירות לאומי צבאי:
התכנית מיועדת לבוגרי תיכון המעוניינים להתנדב ולתרום לחברה בתפקידים משמעותיים.
אנחנו מאמינים ששירות משמעותי הוא רווח גם למתנדב וגם לחברה, שירות אשר יקנה ניסיון עבודה חשוב ופתח לעולם התעסוקה. אנחנו מציעים עזרה במציאת מקום להתנדבות בשירות הלאומי-אזרחי, תהליך מלווה לאורך כל הדרך ע"י רכזת השירות הלאומי בכוונים, כולל ליווי במהלך השירות הצבאי בהתמודדות עם האתגרים שהשירות מזמן.

במהלך הלימודים:
התכנית מיועדת ללומדים ולמעוניינים להתחיל ללמוד לימודיים אקדמאיים או מקצועיים.
אנחנו מאמינים כי לימודים הם שער חשוב לחיים הבוגרים בכלל ולעבודה בפרט! לכן יש חשיבות גדולה בבחירת תחום לימודים מתאים ובמעטפת תומכת במהלכם.
אנחנו מציעים עזרה במיצוי הזכויות בביטוח לאומי במסגרת "סל שיקום", ייעוץ בתהליך בחירת תחום לימודים,ליווי וסיוע במהלך תקופת הלימודים במטרה לשפר הישגים ולהגיע הצלחה!

תעסוקה:
התכנית מיועדת למעוניינים להתחיל לעבוד ולקבל ניסיון עבודה המתאים לכישוריהם. אנחנו מאמינים כי ביכולתו של כל אדם למצוא עבודה המתאימה לכישוריו ושבעזרת הכוונה נכונה אפשר לשפר משמעותית את הסיכוי למצוא עבודה מתאימה ומתגמלת. אנחנו מציעים סדנאות הכנה לעולם עבודה, כתיבת קו"ח, הכנה לראיונות עבודה ועזרה במציאת עבודה ע"י רכזת התעסוקה של התכנית.

התכנית כוללת בנוסף גם ליווי אישי המותאם לצרכיו של כל משתתף ומתעדכנות בהתאם לצרכים ובקשות המשתתפים. משתתפי התכנית מלווים ע"י צוות מדריכים, עו"ס ואנשי מקצוע נוספים, חלקם חירשים וכבדי שמיעה בעצמם.  

מעבר למסלול האישי, מתקיימות גם פעילויות העשרה ופנאי קבוצתיות  הכוללות טיולים, פעילויות חברתיות וסדנאות העשרה כגון  ניהול חשבון בנק, מיצוי זכויות, זוגיות, ניהול זמן, עזרה ראשונה, מנהיגות, ניהול דירה, אימון בחדר כושר, ארגון טיולים ואירועים שונים  המאפשרות לרכוש מיומנויות עצמאות להמשך הדרך.  

 

 

למי התוכנית מיועדת

התוכנית מיועדת לכבדי שמיעה וחרשים העונים על אחד מהקריטריונים הבאים:
1)בוגרי תיכון המעוניינים להתנדב ולתרום לחברה בתפקידים משמעותיים.
2)ללומדים ולמעוניינים להתחיל ללמוד לימודיים אקדמאיים או מקצועיים.
3)למעוניינים להתחיל לעבוד ולקבל ניסיון עבודה המתאים לכישוריהם.

צור איתנו קשר!

סגירת תפריט