הסדנאות שלנו:

בחנות למשמעות מתקיימות סדנאות יצירה וסדנאות בשפת הסימנים לקבוצות. 

סדנאות: סדנאות חוויתיות וחושיות שמלמדות על האתגרים איתם מתמודדים צעירים עם מוגבלות. הסדנאות מפגישות עם צעירים מעוררי השראה המספרים על התהליכים שהם עוברים, על השילוב בקהילה והיציאה מבית ההורים לעצמאות.
הסדנאות מיועדות לטווח רחב מאוד של גילאים ובין מבקרינו וועדי עובדים, גמלאים, בני/בנות מצווה, ילדי גן ובית ספר, סטודנטים, אנשי צבא ועוד.

 

 

סוגי סדנאות:

התשמע קולי?:
בואו לגלות איך אפשר לתקשר אחרת. בסדנא נכיר את עולם התקשורת החלופית, היכרות עם עולם החירשים ולימוד מילות מפתח בשפת הסימנים. אילו טכנולוגיות עומדים לרשותינו בתחום זה בשנת 2018? הסדנא מערבת אנקדותות הומוריסתיות מסימנים שונים בתרבויות שונות והאתגרים בתקשורת תלויות תרבות.

If you can’t see feel:
איך עוברים מסלול מכשולים בעיניים עצומות? מה הקשר בין ראיה לטעם? בואו לשמוע, ולהתנסות בהפעלות חוויתיות ש"יאירו" את עיניכם. הכירו עולם חדש, ואיך אפשר להיות יותר מודעים לאתגרים של כבדי הראייה והעצמאים הטכנולוגיים שעומדים לעזרם.

ג'נרל מוטורס:
בואו לשמוע מפי צעירים עם מוגבלות מוטורית איך מגיעים רחוק. סיפורים מרגשים מהזוית האישית על התמודדויות במצבים מאתגרים, ואולי אף מצחיקים, ביום יום של חניכי כוונים.
בואו לחוות התארגנות בוקר מעט שונה ממה שהכרתם, מסלולי מכשולים עם כסא גלגליים, ואיזה עזרים מכניים וטכנולוגיים קיימים היום בשוק.

מיני-סנסור:
סדנאות המכוונות לילדים. בסדנאות אלה הילדים חווים שילוב של הסדנאות הנ"ל והתנסויות שונות: טעימות גלידה, שפת סימנים, ומוטוריקה עדינה של עבודת יצירה אותם הם גם לוקחים איתם הביתה כמזכרת.

כוונים:
בואו לשמוע על הקמת עמותת כוונים ופועלה בארץ. איך הכל התחיל, ולמה? מה מצב בעלי המוגבלות בארץ כיום ולאן פנינו מועדות. בואו להיות חלק משינוי חברתי שמתחולל בשנים האחרונות במדינה ולהוביל את המהלך הבא. הסדנא כוללת שיחה עם מייסד ומנכ"ל העמותה, וכן סיפורים אישייים של חניכי כוונים על האתגרים והדרך לניהול עצמי משולב בקהילה. 

לתיאום ועלויות

הסדנאות מתקיימות בחנות למשמעות של עמותת כוונים בקיבוץ לוחמי הגטאות.
לפרטים נא לפנות לאיריס 04-9917444, [email protected]

עלויות: האירוח כולל כולל כיבוד קל, הרצאה והתנסויות חווייתיות: קבוצות עד 15 איש – 500 ש"ח קבוצות מעל 15 איש – 700 ש"ח סדנאות חוץ (במתחם המזמין) – 350 ש"ח