עמותת כוונים

כל מה שאתם צריכים לדעת

קצת עלינו...

כוונים  הוקמה בשנת 2003 והציבה בחזונה יצירת חברה שוויונית המאפשרת לצעירים עם מוגבלויות לממש את יכולותיהם ולתפקד באופן עצמאי ותורם בחברה.
העמותה פועלת להקניית מיומנויות "ניהול עצמי משולב בקהילה" בקרב צעירים עם מוגבלויות שונות מכל רבדי החברה הישראלית.  

גידי צור ואיילת שופטי, בוגרי בית הספר מנדל למנהיגות חינוכית, הגו את רעיון הקמת העמותה לצורך מימוש תכנית "מכינה לחיים עצמאיים"  לימים "מכינת כנפיים" שהייתה תכנית מהפכנית אשר הציעה מסלול המשך לצעירים עם מוגבלויות הכולל תוכניות שירות עבור צעירים המשולבים בבתי ספר. במסלול שולבו חלקים נורמטיביים של שירות צבאי או אזרחי לאומי, תעסוקה ולימודים, עם תוכניות הכשרה לניהול עצמי.

בשנים האחרונות כוונים שותפה למהפכה המתחוללת במהלכה נפתחות יותר ויותר תכניות המסייעות לשילובם של אנשים עם מוגבלויות בקהילה. מבחינה זו כוונים מתפקדת כתחנה התפתחותית עבור צעירים עם מוגבלויות.

בעזרת צוות רב מקצועי מיומן ומגוון ומתנדבים, כוונים, בניהולו של גידי, המשיכה לפתח כוונים המשיכה לפתח  מגוון תכניות ייחודיות המשלבות עקרונות מהחינוך בלתי פורמאלי עם עקרונות מהשדה השיקומי. התכניות מובנות באופן הוליסטי ומתקיימות במישור האישי, המשפחתי והקהילתי. הן מבוססות על עקרונות של עצמאות, נתינה הדדית והתנדבות ככלי להעצמה ופיתוח אישי, הנעים מהפרט אל הכלל (קבוצת השווים).

תכניות הדגל של העמותה  "מכינות כנפיים"- מכינות לחיים עצמאיים.
התוכניות מעניקות למשתתפים בה  כלים המאפשרים התפתחות בתחומים מגוונים, ומיומנויות המאפשרות דיור עצמאי והשתלבות בחיי הקהילה, ניהול משק בית ותעסוקה.
צוות העמותה מורכב משילוב בין אנשי מקצוע מנוסים מעולמות העבודה הסוציאלית, הריפוי בעיסוק והחינוך לצד מדריכים צעירים, צוות לוגיסטי תומך ומתנדבים.

תכניות נוספות אותן מפעילה העמותה :

1) "בגובה עיניים"- תנועת נוער שיקומית לבני נוער כבדי ראייה ועיוורים במרכז הארץ ובצפון
2) "מועדונית שקומית סימני דרך"- המיועדת לבני נוער חירשים וכבדי שמיעה
3) "כוונים לבוגרים" תוכנית קידום אישית וקבוצתית לבוגרי כנפיים בנהרייה.
4) "חנות למשמעות" מרכז הכשרה לצעירים עם צרכים מיוחדים בלוחמי הגיטאות  ובמה לשינויי עמדות הציבור ביחס לשילוב השונה בחברה. בחנות נמכרים מוצרים בהשראתם ועיצובם של חניכי העמותה וכן תכניות של פרויקטים חברתיים אחרים.
5) "אשכולות דיור נתמך"- מערך תומך דיור בקהילה לאנשים עם מוגבלויות שונות
6)"מנטורים" –   איתור צעירים בעלי צרכים מיוחדים  אשר אינם נמצאים במסגרת ולא מקבלים סיוע קהילתי, ומתן ליווי אישי (חונכות) ובניית תכנית קידום אישית.

צור איתנו קשר!

סגירת תפריט